2019 Baseball Schedule

 
Bishop Garrigan Baseball 2019
       
as of 3/15/19
Date Opponent Site Level Time Bus Time BP
5/20/2019 Estherville LC Home JV-V 5:30   3:00
5/21/2019 Emmetsburg Away JV-V 5:15 4:00 3:00
5/22/2019 Forest City Home JV-V 5:30   3:00
5/23/2019 Hampton-Dumont Away JV-V 5:30 2:45 2:00
5/24/2019 Belmond-Klemme Home JV-V 5:30   3:30
May 28 Osage Away JV-V 5:30 2:45 2:00
May 29 Central Springs Away JV-V 5:30 3:00 2:15
May 30 Spencer Home JV-V 5:15   3:30
May 31 St. Ansgar Home JV-V 5:30   3:30
June 2 CYO Carroll V TBA TBA TBA
June 3 Nashua-Plainfield Away JV-V 4:00 1:00 12:00
June 5 Rockford Away JV-V 5:30 2:45 2:00
June 7 Lake Mills Home JV-V 5:30   3:30
June 8 Dowling Classic Des Moines V DH TBA   TBA
June 10 Britt-West Hancock Away JV-V 5:30 3:45 3:00
June 12 West Fork Home JV-V 5:30   3:30
June 13 Pocahontas Away JV-V 5:30 3:15 2:30
June 14 Eagle Grove Home JV-V 5:30   3:30
June 17 North Butler Away JV-V 5:30 2:30 2:00
June 18 North Iowa Home JV-V 5:30   3:30
June 19 North Union Home JV-V 5:30   3:30
June 20 Newman Home JV-V 5:30   3:30
June 21 North Iowa Away JV-V 5:30 3:30 2:45
June 25 Northwood-Kensett Away JV-V 5:30 2:45 2:00
June 27 St. Edmond FD Home JV-V 5:30   2:30
June 28 Garner-Hayfield Away JV-V 5:30 3:30 3:00
June 29 Webster City Home V 7:00   2:00
July 1 Manson-Northwest Webster Away JV-V 5:30 3:00 2:15
July 2 Algona Away JV-V 5:30 4:15 3:30
July 8 Alta-Aurelia Home V-JV 5:00   2:00
July 11 Humboldt Home JV-V 5:30   3:30
July 16 Districts TBA V TBA TBA TBA
July 18 Districts TBA V TBA TBA TBA
July 20 Districts TBA V TBA TBA TBA
July 23 Substate TBA V TBA TBA TBA
July 26/27 State Des Moines V TBA TBA TBA
Aug 1 State Des Moines V TBA TBA TBA
Aug 3 State Des Moines V TBA TBA TBA